Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
DoSTLaR
En son konular
» Bil Kiiii...
Günlük  Dualar Icon_minitimePerş. Ağus. 13, 2009 3:59 am tarafından ALTIN_DAMLA

» Kopamam senden ....
Günlük  Dualar Icon_minitimePerş. Ağus. 13, 2009 3:55 am tarafından ALTIN_DAMLA

» Korkmuyorum Seni SEVMEKTEN ....
Günlük  Dualar Icon_minitimePerş. Ağus. 13, 2009 3:39 am tarafından ALTIN_DAMLA

» hasret koydum adini
Günlük  Dualar Icon_minitimeÇarş. Ağus. 12, 2009 12:31 am tarafından DeLiYaR

» Polİtİka neymİŞ:))))
Günlük  Dualar Icon_minitimeÇarş. Ağus. 12, 2009 12:27 am tarafından DeLiYaR

» Knorr üniversite harcı
Günlük  Dualar Icon_minitimeÇarş. Ağus. 12, 2009 12:18 am tarafından DeLiYaR

» Rakım
Günlük  Dualar Icon_minitimeÇarş. Ağus. 12, 2009 12:16 am tarafından DeLiYaR

» Bendeniz-GÜVENDIGIM DAGLARA KAR YAGDI
Günlük  Dualar Icon_minitimePaz Ağus. 09, 2009 2:10 pm tarafından DeLiYaR

» Bendeniz - CUMADAN PAZARA
Günlük  Dualar Icon_minitimePaz Ağus. 09, 2009 2:08 pm tarafından DeLiYaR

» Atiye Deniz - Salla Yeni Klip 2009
Günlük  Dualar Icon_minitimePaz Ağus. 09, 2009 2:06 pm tarafından DeLiYaR

Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 23 kişi Salı Mayıs 09, 2023 11:28 pm tarihinde online oldu.
En iyi yollayıcılar
DeLiYaR (1198)
Günlük  Dualar Vote_lcapGünlük  Dualar Voting_barGünlük  Dualar Vote_rcap 
CaRe (290)
ALTIN_DAMLA (162)
Dream_GiRL (40)
GÜLNuR (37)
[ oLci ] (23)
BaRoNeS (10)
MeNeKSe (2)
can_erdi (1)
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

DeLiYaR

Sosyal bookmarking sitesinde adresi saklayın ve paylaşın
FLaTCaST
FLaTCaSTDeSTeK_ToPLiST
Flatcast Destek - Toplist
MiSaFiR
Design Logos
ONLiNe RaDYo

Günlük Dualar

YazarMesaj
DeLiYaR
Admin
DeLiYaR

cizgi resim : Günlük  Dualar Bird3
Erkek Mesaj Sayısı : 1198
Lakap : Safiss

Günlük  Dualar Empty
MesajKonu: Günlük Dualar   Günlük  Dualar Icon_minitimePtsi Haz. 15, 2009 11:54 pm

Sabah Kalkınca Dua

Peygamberimiz (-sallallahu aleyhi ve sellem-) uykudan kalkınca şöyle derlerdi;
"Bizi öldürdükten sonra dirilten Allah'a hamd olsun. Ölümden sonra dirilmek haşr ü neşr olmak da yine Allah'ın huzurunda olacaktır." Resûl-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem-Efendimiz yine buyurmuşlardır ki:
"Sizden biriniz uykudan uyandığı zaman şöyle desin:

اَلْحَمْدُ للهِ الَّذيِ رَدَّعَلَيَّ روُحيِ وَعاَفَانِي فِي جَسَدِي وَاَذِنَ لِي بِذِكْرِهِ

Bana ruhumu geri veren, vücûdumu afiyette kılan ve kendisini zikretmeğe müsaade eden, Allah'a hamd olsun."

Peygamberimiz namazdan Sonra

Peygamberimiz -sallallahu aleyhi ve sellem- namaz kıldıkları zaman sağ eliyle başlarını meshederler ve:

بِسْمِ الَلّهِ الَّذِي لاَاِلَهَ غَيْرُهُ الرَّحْماَنِ الرَّحيِمِ اَللهُمَّ اَذْهِبْ عَنِّي الْهَمَّ وَالْحُزْنَ

Kendisinden başka ilâh bulunmayan Allah'ın adıyle. Rahman ve Rahîm ancak O'dur. Benden üzüntüyü düşünceyi ve hüznü gider ey Rabbim!" derlerdi.
"Farz namazı kıldığınız zaman, her bir farz namazdan sonra on defa:

لاَاِلَهَ اِلاّ اللهُ وَحْدَهُو لاَ شَريكَ لَهُ لَهُ الْمُلْكُ وَ لَهُ لْحَمْدُ وَهُوَ عَلَي كُلِّ شَيْءٍ قَديِرٌ

deyiniz. Böyle diyene bir köle azâd etmiş gibi ecir yazılır." buyururlardı.

En son DeLiYaR tarafından Salı Haz. 16, 2009 12:05 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://deliyar.yetkinforum.com
DeLiYaR
Admin
DeLiYaR

Günlük  Dualar Empty
MesajKonu: Geri: Günlük Dualar   Günlük  Dualar Icon_minitimePtsi Haz. 15, 2009 11:59 pm

Belayı uğrayanı Görünce

وَفَضَّلَنِي عَلَي كَثِيرٍ مِمَّنْ خَلَقَ تَفْضِيلاَ

Peygamberimiz (s.a.v);Derde düşen Birisini gören kimse,

Okunuşu: ‘’Elhamdülillahillezi afani mimma ibtelake bihi.ve feddaleni ala kesirin mimmen haleka tafdila’’

Anlamı:’’’’Beni,seni mübtela kıldığı şu şeyden esirgeyen ve beni yaratıklarının birçoğundan üstün kılan Allah’a hamd olsun. Derse,O bela ona sirayet etmez’’Buyurmuştur

Fakirlikten Korunmak İçin

Peygamberimiz (s.a.v), şöyle dua ederek fakirlikten Allah’a sığınmış ve bize örneklik etmiştir:

اَللَّهُمَّ اِنِّي اَعوُذُ بِكَ مِنَ الْكُفْرِ وَالْفَقْرِ

Okunuşu:’’Allahümme inni e’uzü bike mine’l-küfri ve’l-Fakri’’

Anlamı:Allah’ım! Küfre düşmekten ve fakirlikten sana sığınırım.’’

DeLiYaR
Admin
DeLiYaR

Günlük  Dualar Empty
MesajKonu: Geri: Günlük Dualar   Günlük  Dualar Icon_minitimeSalı Haz. 16, 2009 12:05 am

Mescid'e Girerken Dua

اَعُوذُبِاللهِ الْعَظِيمِ وَبِوَجْهِه الْكَرِيمِ وَسُلْطاَنِهِ الْقَدِيمِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ بِسْمِ اللهِ وَ الصَّلاةُ وَ السَّلاَمُ عَلاي رَسُولِ اللهِ اَللهُمَّ اغْفِرْليِ ذُنوُبيِ وافْتَحْ ليِ اَبْواَبَ رَحْمَتِكَ
“Kovulmuş şeytanın şerrinden Yüce Allah’a,onun üstün zatına ve ezeli otoritesine sığınırım. Allah’ın adıyla giriyorum.Salat ve selam Allah’ın elçisinedir

.

Allah’ım!Günahlarımı bağışla,bana rahmet kapılarını aç.”

Namazdan sonra dua

اَ لْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّْ لْعأَ لَمِىنَ
و لصَّلأ ةُ و ا لسَّلأمُ علىَ رَ سؤُ لِنأَ مُحَمَّدِ وَ عَلَى األٍهِ وَ صَحْبِهِ اَجْمَعِىنَ

“Allah’ım! Kıldığım namazımı,eksik ve kusurları ile birlikte kabul eyle.
Ey kalpleri evirip çeviren Allah’ım! Kalbimi dinin ve itaatin üzere sabit kıl.

Allah’ım! Kulun ve elçin Hz Muhammedin senden istediği bütün hayırlardan bende istiyorum.Kulun ve elçin Hz muhammedin sana sığındığı bütün şerlerden ben de sana sığınıyorum,Benide muhafaza et Allah’ım!

Allah’ım! Beni işlerin en güzeline ve ahlakın en güzeline eriştir. Bunların en güzeline ancak sen eriştirirsin.Kötü işlerden ve kötü ahlaktan beni koru. Bu kötülüklerden de beni ancak sen korursun.

Allah’ım Senden bol rızık,Faydalı ilim, ve her derdime deva istiyorum

Allah’ım! Dini ve dünyevi hayatım,ailem ve malım için senden bereket ve sağlık niyaz ediyorum.

Allah’ım Senden hidayet takva,iffet, ve gönül zenginliği vermeni niyaz ediyorum.
Allah’ım! Senden Müslüman bir kalp ve doğru söyleyen bir lisan lutfetmeni niyaz ediyorum..

Allah’ım Senden hayırlar işlemeyi kötülükleri terk etmeyi ,yoksulları sevindirmeyi beni bağışlamanı ve bana merhamet etmeni niyaz ediyorum.

Allah’ım! Faydasız ilimden,korkmayan kalpten,doymayan gözden,ve kabul olunmayan duadan sana sığınırım.

Allah’ım! Hıyanetten,küfürden,şirkten,islamın emir ve yasaklarına karşı gelmekten,münafıklıktan,gösterişten,riyadan ve kötü ahlaktan sana sığınırım.

Allah’ım! Sıkıntıdan,üzüntüden,acizlikten,tembellikten,korkaklıktan,cimrilikten,kalp katılığından,gafletten,zilletten,meskenetten sana sığınırım.

Allah’ım!Zulmetmekten ve zulme uğramaktan sana sığınırım.

Allah’ım! Günahtan,cehenmnem azabından,kabir azabından,zenginliğin fitnesinden sana sığınırım.

Allah’ım! Çekilmez belalardan,isyana düşmekten,görünmez kazadan ve düşmanları sevindirecek musibetlerden sana sığınırım.

Allah’ım Sen bana uzun ömür,bol rızık ver,çocuklarımı da Salih kişilerden eyle,

Allah’ım!Vücuduma,gözüme ,kulağıma, ve tüm bedenime sağlık ve afiyet ihsan eyle.

Allah’ım!bana verdiğin rızkı bereketli kıl ve beni kanaatkar eyle

Allah’ım!beni göz açıp kapayacak kadar bile nefsime bırakma.

Allah’ım! Ayıplarımı ört,korktuklarımdan emin eyle,beni önümden,arkamdan,sağımdan,solumdan ve üstümden gelebilecek her türlü tehlikeye karşı muhafaza et.

Allah’ım! Şeytanın şerrinden,kötü insanların şerrinden sana sığınırım

Ya rabbi! Senden,bildiğim ve bilmediğim,geçmiş ve gelecekteki tüm hayırları niyaz ediyorum.bildiğim ve bilmediğim geçmiş ve gelecekteki tüm şerlerden sana sığınırım.senden ve ona ulaştıracak her türlü söz,fiil ve ameli nasib etmeni diliyorum.cehennemden ve ona götürecek her türlü söz,fiil ve amelden de sana sığınırım.

Allah’ım!bütün işlerimizin sonucunu güzel eyle,bizi dünya perişanlığından ve ahiret azabından koru.

Allah’ım! Ömrümüzün kalan kısmını geçen kısmından hayırlı eyle.

Alah’ım! Dualarımızı kabul et.

EL-FATİHA
DeLiYaR
Admin
DeLiYaR

Günlük  Dualar Empty
MesajKonu: Geri: Günlük Dualar   Günlük  Dualar Icon_minitimeSalı Haz. 16, 2009 12:15 am

Kabe'yi görünce dua

اَلَّهُمَّ زِدْهَذاَ الْبَيْتَ تَشْرِيفاًوَتَعْظِيماًوَتَكْرِيمًَاوَ مَهاَبَةً َوَزِدْمَنْ شَرَّفَهُ

وَكَرَّمَهُ مِمَّنْ حَجَّهُ اَوِ اعْتَمَرَهُ تَشْرِيفاًوَتَكْرِيمًَاوَتَعْظِيماًوَبِِرّاً

اَلّهُمَّ اَنْتَ لسَّلاَمُ وَمِنْكَ السَّلاَمُ حَيِّناَرَبَّناَباِلسَّلاَمِ

“ Allahım!Bu Kabe’nin şerefini,yüceliğini,saygınlığını ve heybetini arttır.Hac ve umre yapanların şerefini,saygınlığını ve iyiliğini, de artır.

Allahım!Sen esenlik sahibisin,esenlik sendedir.Ey Rabbimiz!Bizi esenlikle yaşat.”

Mescitten Çıkarken

بسم الله وَالصَّلاةُ وَالسَّلاَمُ عَلي رَسُولِ اللهِ الَّهُمَّ اِنّيِ اَسْأَلُكَ مِنْ فَضْلِكَ الَّهُمَّ اعْصَمْنِي مِنَ الشَّيْطاَنِ الرَّجِيمِ

“Allah’ın adıyla çıkıyorum.Salat ve selam Allah’ın elçisinedir.Allahım,bana nimetlerinden vermeni istiyorum.Beni kovulmuş şeytanın şerrinden koru!”
DeLiYaR
Admin
DeLiYaR

Günlük  Dualar Empty
MesajKonu: Geri: Günlük Dualar   Günlük  Dualar Icon_minitimeSalı Haz. 16, 2009 12:18 am

Rızık Duası

ٍٍِتؤُلِجُ الّيْلَ في النَّهاَرِِ وَتُولِجُ النَّهاَرَفِىالّيْلِ وَتُخْرِجُ الْحَىَّ مِنَ الْمَيْتِ وَتُخْرِجُ الْمَيِّتَ مِنَ الْحَىِّ وَتَرْزُقُ مَنْ تَشاَءُ بِغَيْرِ حِساَب

“Tûlicû’l-leyle fi’n-nehâri, ve Tûlicû’n nehâra fi’l-leyli ve tuhricû’l hayye mine’l-meyyiti ve tuhricül-meyyite mine’hayyi,ve terzûku men teşâü bi gayri hıseb” (Al-i İmran,3/27)

ANLAMI:"Geceyi gündüze,gündüzü geceye katarsın,Ölüden diri,Diriden ölü çıkarırsın.Sen Dilediğin kimseye sayısız rızıklar verirsin."

Vesvese Duası

وَقُلْ رَبِّ اَعُوذُبِكَ مِنْ هَمَزَاتِ الشَّيَاطيِنِ وَا َعُوذ بِك رَبِّ اَنْ يَحْضُرُونَ

“Ve kul: Rabbi,eûzû bike min hemezâti’ş-şeyâtin.Ve eûzû bike rabbi en yahdurûn.” (mü’minun,23/97-98)

ANLAMI:"Deki:Ya Rabbi,Şeytanların vesveselerinden,onların yanımda bulunmalarından sana sığınırım!.
DeLiYaR
Admin
DeLiYaR

Günlük  Dualar Empty
MesajKonu: Geri: Günlük Dualar   Günlük  Dualar Icon_minitimeSalı Haz. 16, 2009 12:22 am

Nimete Şükür Duası

رَبِّ أَوْزِعْنِي أَنْ أَشْكُرَ نِعْمَتَكَ الَّتِي أَنْعَمْتَ عَلَيَّ وَعَلَى وَالِدَيَّ وَأَنْ أَعْمَلَ صَالِحًا تَرْضَاهُ وَأَدْخِلْنِي بِرَحْمَتِكَ فِي عِبَادِكَ الصَّالِحِينَ

OKUNUŞU:”Rabbi evzi’nî en eşküra ni’meteke’lletî en’amte aleyye ve alâ vâlideyye ve a’mel sâlihan terdâhü, ve edhılnî bi rahmetike fî ibâ dike’s-salihîn.” (Neml,27/19)
ANLAMI:”Ya Rabbi! Bana ,anneme ve babama ihsan ettiğin nimetine şükretmemi ve razı olacağın ameller yapmamı nasip et;rahmetinle beni Salih kulların arasına kat

İş'te Başarı Duası

رَبَّنَا آتِنَامِنْ لَدُنْكَ رَحْمَةً وَ هَيِّءْلَناَمِنْ امْرِناَرَشَداً

OKUNUŞU;“Rabbenâ âtinâ min ledünke rahmeten ve heyyi’ lenâ min emrinâ raşeden.”

ANLAMI:”Rabbimiz! Katından bize rahmet ver ve işimizi kolaylaştır,bizi rüşde (başarıya) eriştir.”
DeLiYaR
Admin
DeLiYaR

Günlük  Dualar Empty
MesajKonu: Geri: Günlük Dualar   Günlük  Dualar Icon_minitimeSalı Haz. 16, 2009 12:25 am

İyi Rüya Görmek İçin Okunacak Dua

اللَهُمَّ اِنّيِ اَسْءَالُكَ رُأْياَصاَلِحَةًصاٍدِقَةً غَيْرَ كاَذِبَةٍناَفِعَةً غَيْرَضاَرَةٍ

OKUNUŞU:“Allahümme innî es’elüke rü’ya sâlihaten, sâdikaten gayra kâzibetin ,nâfiaten ğayra dârratin.”

ANLAMI:”Allah’ım,Senden iyi,doğru olup yalan çıkmayan,faydalı olup zararı bulunmayan bir rüya göstermeni istiyorum.”

Çocuklar İçin Dua

Allah'ım !

Sana Hamd ediyorum,

Sana Şükrediyorum.

Peygamberim Muhammede,

Selâm Ediyorum.

Bizlere iyilik ver,Kötülük verme,

Sağlık ver,Hastalık verme

Bereket ver,Sıkıntı Verme

Dualarımı Kabul et Allah'ım.

Âmin.
DeLiYaR
Admin
DeLiYaR

Günlük  Dualar Empty
MesajKonu: Geri: Günlük Dualar   Günlük  Dualar Icon_minitimeSalı Haz. 16, 2009 12:30 am

Çocuklar İçin Uyku Duası

Yattım Allah Uyut beni,

Yavaş yavaş büyüt beni,

Sağ sâlim kaldır beni,

Rahmetine daldır beni.

Görünmez Kazalardan,

Bilinmez Âfetlerden,

Her türlü Kötülükten,

Allah'ım sen koru beni.

ÂMİN.

Fakirlik Çekenin Duası

اَللهمَّ اِنِّيِ اَعُوذُ بِوَجْهِكَ الْكَرِيمِ وَاِسْمِكَ الْعَظِيمِ مِنَ الْكُفْرِ وَالْفَقْرِ

OKUNUŞU: "Allahümme innÎ eûzü bi vechike'l -kerîm, ve ismike'l-azîm,mine'l küfri ve'l-fakri."

ANLAMI:"Allah'ım!, Küfürden ve fakirlikten senin keremine ve büyüklüğüne sığınırım."

Günlük Dualar
1 sayfadaki 1 sayfası